Назад

Агрохолдинг «Мрія» публікує основні умови реструктуризації боргу

На офіційному сайті Агрохолдингу «Мрія» опубліковані умови реструктуризації боргового портфеля компанії, який на сьогодні складає 1,1 млрд. доларів. Умови погоджені Координаційними комітетами банків-кредиторів і бондхолдерів «Мрії».

Згідно з умовами реструктуризації, до всіх незабезпечених кредитів застосовується принцип pari passu – рівного ставлення, як в частині запропонованого відшкодування, так і щодо інструментів, можливих до використання після реструктуризації.

Після імплементації основних умов реструктуризації загальний борг «Мрії» зменшиться до посильного боргового навантаження на максимальному рівні 330 млн доларів і буде складатися з реструктуризованих забезпечених позик (max 75 млн дол.), нового робочого капіталу (max 46 млн дол.) та відрахування для його провайдерів (max 112 млн дол), лізингових програм (5 млн дол.) і так званої Loan A – відновлена частина незабезпеченої заборгованості (max 93 млн дол.). Баланс існуючого незабезпеченого кредиту буде переведений в інструмент, подібний акціонерним часткам (Loan B), який надасть незабезпеченим кредиторам і провайдерам робочого капіталу контроль над акціонерним капіталом «Мрії».

Така структура, що складається з Loan A і Loan B, була розроблена для врахування інтересів усіх кредиторів, як українських, так і міжнародних.

Відшкодування за незабезпеченими кредитами буде складатися з:

  • виплаты Loan A:  основний борг, який амортизується та обслуговується, у розмірі 93 млн доларів, що становить 11% від усіх номінальних незабезпечених заборгованостей «Мрії», який планується до повного погашення до 30 червня 2023 року;
  • доходи від середньострокової продажі акціонерних часток, у результаті ІРО або продажу стратегічному інвестору (будуть спрямовані на погашення Loan B);  і
  • надходження (за вирахуванням витрат) за результатами судових процесів, ініційованих ліквідатором Mriya Agro Holding plc, які будуть розподілені пропорційно між незабезпеченими кредиторами.

За оцінками менеджменту «Мрії», загальне повернення за номінальними незабезпеченими кредитами може досягнути 25-45% через 4-7 років додатково до потенційних надходжень за результатами судових процесів. Ця оцінка ґрунтується на поточному розумінні ринкових умов, і менеджмент не несе відповідальності за фактичний рівень повернення. Фактичне повернення буде залежати від результатів роботи компанії, моменти продажу та цін на світових ринках, а також від загального сприйняття ринком інвестицій в Україну та/або в український аграрний сектор.

За результатами реструктуризації, 100% акціонерного капіталу Агрохолдинга «Мрія» буде належати кредиторам і менеджменту: 31-35% - провайдерам робочого капіталу на 2016 рік; 7,5% - провайдерам робочого капіталу на 2015 рік і 7,5% - топ-менеджменту компанії в якості мотиваційного пакету; 50-54% - незабезпеченим кредиторам.

Структура корпоративного управління «Мрії» будет приведена у відповідність до міжнародних стандартів: буде створено Незалежну Наглядову раду, до якої увійдуть 5 членів, призначених  власниками Loan В.

«Я неодноразово заявляв, що в ході переговорів щодо реструктуризації боргового портфеля «Мрії» ми керувалися принципом чесності і прозорості по відношенню до всіх наших кредиторів і бондхолдерів, а до наших незабезпечених кредиторів - принципом рівності і pari passu. Цей же принцип відображений в умовах реструктуризації: вони єдині і доступні для всіх наших позичальників. Я запрошую тих з них, хто ще не прийняв остаточного рішення, підтримати реструктуризацію на запропонованих рівних умовах», - сказав фінансовий директор агрохолдингу «Мрія»Тон Хулс.