Назад

Агрохолдинг «МРІЯ» розпочав збір картоплі

Днями на полях «МРІЯ Агрохолдинг» стартував збір картоплі. Культуру цьогоріч вирощують у Тернопільській області на площі 2 тис. га. Картопля представлена різними термінами дозрівання, тож завершити її викопування в Агрохолдингу розраховують не раніше, ніж у жовтні місяці. Для збирання Компанія використовує надсучасну та дороговартісну техніку.

«Для збирання картоплі маємо 4 комбайни TECTRON 415 від фірми GRIMME вартістю 600 тис. євро кожен, – розповідає операційний директор «МРІЯ Агрохолдинг» Віктор Кухарчук. – Наглядно, що ще не так давно (3-4 роки тому) таких машин у світі було тільки вісім. В Україні станом на сьогодні їх є чотири – і всі вони у нас. Працювати на такому «чуді техніки» –  одне задоволення. Цей комбайн володіє технічними характеристиками, які дозволяють забезпечити максимально бережливе збирання картоплі, не травмуючи її при викопуванні, чищенні, тимчасовому зберіганні в бункері-накопичувачі та вивантаженні. Також перевагою TECTRON-ів є практично досконала система контролю за викопуванням, можливими поломками, швидкістю вивантаження та взагалі усіма процесами при збиранні, – вони обладнані відеокамерами. Це важливо, оскільки цього року площу під картоплю збільшили більш ніж в 4 рази. Минулого року Компанія перейшла до нових власників, і через успадковані проблеми ми вимушені були засадити порівняно невелику площу – 460 га. Проте це дозволило «МРІЇ» максимально зберегти сортовий склад культури, втримати напрямок і вже цього року відновити об’єми вирощування картоплі на масштабному рівні. Окрім того, на збирання картоплі будемо задіювати і причіпні комбайни GRIMME SE 150-60».

Нагадаємо, що «МРІЯ Агрохолдинг» вважається провідним виробником та селекціонером картоплі в Україні. Агрохолдинг вирощує понад 20 сортів картоплі, класифікованих за трьома різними категоріями. Будучи провідним селекціонером посадкової картоплі в Україні, Компанія вирощує її як для власних потреб, так і для подальшого продажу. Для тривалого зберігання картоплі Агрохолдинг використовує два сучасних картоплесховища загальною місткістю 100 тис. тонн. Також до складу «МРІЇ» входять два крохмальні заводи, один з яких буде запущено найближчим часом.