Назад

В Агрохолдингу «МРІЯ» у розпалі посівна кампанія і впроваджуються інновації

Днями Агрохолдинг «МРІЯ» організував прес-тур в с. Кремінна Хмельницької області, де представники Компанії продемонстрували журналістам, як на кластері «Поділля» проходить посівна, і розповіли про впроваджувані у холдингу інновації. У цьому році «МРІЯ» розпочала посівну кампанію на тиждень раніше запланованого і планує обробити 85,4 тис. га ярих, а також 55 тис. га озимих культур. Серед ярих ставка зроблена на соняшник, кукурудзу і сою, якими в Компанії планують засіяти 32 тис. га, 20,3 тис. га і 17 тис. га, відповідно. Також у технічну карту вводиться відносно нова для Агрохолдингу культура – цукровий буряк, яку «МРІЯ» не вирощувала після дефолту і зміни власників. Тепер же у Компанії укладено контракт з ТОВ «Радехівський цукор», для потреб якого засіють 3,5 тис. га в Тернопільському, Підволочиському та Гусятинському районах Тернопільської області.

«На даний момент посіяно вже понад 20 тис. га, – розповідає директор з виробництва «МРІЯ Агрохолдинг» Владислав Тютюнник. – Головне завдання зараз – обробіток ґрунту, для цього задіяно 29 важких трактора з агрегатами для підготовки ґрунту. Також на посіві зараз 27 сівалок, які здійснюють посів соняшнику, кукурудзи, ячменю і гороху. Продовжуємо посів цукрового буряку, вже засіяна площа в 2 тис. га., відбувається обприскування».

«МРІЯ» продовжує поповнювати парк техніки, загальний план інвестицій в який становить близько 25 млн дол. Крім технічних новинок, Агрохолдинг «МРІЯ» впроваджує інновації в сам процес агровиробництва. У минулому році Компанія продемонструвала, як використовує квадрокоптер, у цьому році презентувала новий проект – «Планшет агронома». Починаючи з цього сезону, всі агрономи «МРІЇ», а це близько 80 осіб, у своїй повсякденній роботі використовують гаджет, підключений до єдиної системи даних, програмне забезпечення для якого розроблено фахівцями Агрохолдингу.

«Раніше, щоб надати правдиву та актуальну інформацію з полів, агрономи використовували пошту, телефон, а самі дані з полів записували в свої блокноти, – розповідає Андрій Григоров, операційний директор «МРІЯ Агрохолдинг». – Тепер же, коли агроном приїжджає на конкретне поле, у нього в гаджеті, який, до слова, працює офлайн і не вимагає підключення до інтернету, є вся інформація по даному конкретному полю – скільки гектарів, які культури на ньому вирощуються і вирощувалися раніше, тобто можна дізнатися також всю його історію: технологічні операції, які відбувалися на полі, які препарати вносилися, з якою нормою і так далі. Друга функція – це моніторинг полів, що дозволяє всім агрономам робити позначки безпосередньо в планшеті по кожному полю, додаючи свої коментарі, фотографії полів, вносячи прогнозовану врожайність культур і багато інших характеристик. Тобто це такий інструмент, який дає можливість оперативно усунути недоліки, спрямувати техніку в потрібне місце і максимально точно контролювати процеси в Агрохолдингу».

Крім того, програма відображає всі поля Компанії з урахуванням пайових сіток з кадастровими номерами ділянок, і кожен агроном бачить, які ділянки в оренді, а які ні. Програма також інтегрована з GPS-системою, тому кожен агроном, маючи доступ до інтернету, може побачити, де саме знаходиться та працює техніка холдингу.

 Агрохолдинг «МРІЯ» планує вдосконалити проект «Планшет агронома» і повністю відійти від паперової звітності по роботах в полі. Комп'ютеризація цього процесу повинна скоротити час доставки інформації, підвищить її якість та актуальність. Крім того, з'явиться можливість актуалізації технічної карти, тобто внесення змін до самої техкарти, в графік робіт і безпосередньо в роботи.